Профил на компанијата - Taier тешка индустрија копродукции, ООД
广告 图 2

Профил на компанијата

pic19
за

Се наоѓа во Ma'anshan Националниот економски и технолошки развој зона и како еден од водечките светски компании во областа на металуршки опрема за производство, Taier тешка индустрија копродукции, Ltd е основана во 2001 година, со регистриран капитал од 449,35 милиони долари. специјалност на компанијата во дизајн, развој, производство, маркетинг и сервис на индустриски универзална вратило, опрема спојка, сечилото стриже, лизгачка плоча, копач, за набивање, вратило автомобил-пренос, автоделови и така натаму. Компанијата стана друштво во 2010 година, со акции код: 002.347.
Taier создаде металуршкиот индустрија синџирот на вредност преку отворање и споделување, и е посветена да стане производител светска класа напредна опрема, општо провајдер договорните услуги металуршкиот индустрија целосна животниот циклус и интелигентен провајдер фабрика за челик решение. Taier ја доби довербата и соработката на клиенти со постојано подобрена иновации способност, како и стандардизирани, брз и флексибилен модел на услуги.
 Во моментов, Taier стана потпретседател на компанијата Кина за железо и челик асоцијација металуршки Опрема филијала, заменик-претседателот единица на Здружението Кина генерален машинската индустрија, претседател единица на пренос спојување гранка, потпретседател единица на Здружението на Кина Тешки машини индустрија тешки основа делови гранка, претседател на единицата на Кина железо и асоцијација челичната индустрија. Тоа има добиено признанија на национално ниво претпријатие технологија центар, национална пост-докторски работна станица, и металуршки опрема фабрично наплата академик работна станица. Таа има воспоставено национална претпријатие технологија центар, Националниот постдокторски работна станица и металуршки Опрема Фабрично наплата академик работна станица, а има добиено познат кинески трговски марки, патенти извонредност награда на Кина, на државно ниво со договор чест и кредит претпријатие, национални технолошки иновации модел претпријатие, итн .
  Taier да се почитуваат технологија водечка и воспостави производство, проучување и истражување на владата на независна иновации, со годишен приход од продажби од 5% инвестираат во истражување и развој; за реализација на клиент вредност, Taier воспостави модел на маркетинг услуги 4S и стави вредност во текот на целиот процес на управување со животниот циклус на производот и услуги; се придржува до посно управување, како и целосно да се реализира на дигитална, визуелна и информации за управување на целиот процес за да се обезбеди на клиентите со високо квалитетни производи и услуги.
 Со моделот на вредност за управување на создавањето, конкурентноста и развојот, како јадро на претпријатие за управување, Taier го врши на клиентите, синџирот на снабдување, компанија, дистрибуција на вработените вредност да се реализира размена на вредност и заеднички развој. Taier се стреми да го води тимот посветеност, претприемништво, духот на соработката и да доведе индустријата на технологијата и иновациите за управување со своите вредности. Taier активно учествуваше во активностите на јавната благосостојба на Кина федерација спонзорство, Кина Црвениот крст, итн со силно чувство на општествена мисија.
Поглед во иднината, во духот на "да управуваат со претпријатието со прецизност и грижа, за да се постигне квалитет", Taier постојано ќе се направи напредок и иновации да се развие во "Меѓународен Taier", "век Taier".

Историја развој

Почетна
2000-2003

Рајзинг
2004-2009

Водечка индустрија
2010-2013

Поврзани со развој
2014-сега

 • 2000
  2000
  Во 2000 година, Maanshan Taier тешката индустрија е формиран;
 • 2002
  2002
  Во 2002 година, на првиот домашен универзална заедничка вратило во собата за главниот диск на лесна цевка пирсинг машина беше донесено (Baotou челик 180);
 • 2003
  2003
  Во 2003 година, првиот домашните големи крунисан заби опрема спојка за ладно валање беше донесено (бр.2 ладна валавница Вухан за железо и челик (група) копродукции, Ltd).
 • 2004
  2004
  Во 2004 година, компанијата беше преименувана Anhui Taier тешка индустрија копродукции, Ltd .;
 • 2005
  2005
  Во 2005 година, првата домашна 1700 топла континуирано тркалање на Jigang е независно интегрирана, Taier презема продукции на локализирани тешки универзална заедничка оска и спојување (Ansteel го презема водството, во соработка со CFHI, Шангај Машини Опрема копродукции, ООД );
 • 2007
  2007
  Во 2007 година, компанијата го потпиша стратешки договор за соработка со Кина Прво тешката индустрија (CFHI)
 • 2008
  2008
  Во 2008 година, компанијата го потпиша стратешки договор за соработка со Shougang група
 • 2009
  2009
  Во 2009 година, компанијата го потпиша стратешки договор за соработка со Sinosteel опрема и инженерство копродукции, Ltd
 • 2010
  2010
  Во 2010 година, компанијата беше ставена на листата и да стане лидер во оваа индустрија
 • 2010
  2010
  Во 2010 година, компанијата беше одобрен како клучен Hi-Tech претпријатие на Кина Запали програма.
 • 2012
  2012
  Во 2012 година, новата фабрика на Taier беше официјално пуштен во употреба;
 • 2012
  2012
  Во 2012 година, компанијата доби "Националната 1-ви мај труд медал"
 • 2013
  2013
  Во 2013 година, компанијата беше преименувана како не административното име поделба на претпријатието: Taier тешка индустрија копродукции, ООД.
 • 2016
  2016
  Во 2016 година, Taier Групата е основана
 • 2018
  2018
  Во 2018 година, тест центар беше доделена наградата "национална лабораторија квалификација" (CNAS акредитација на лаборатории)
 • 2019
  2019
  На 27 март, 2019 година, на првата фаза од проектот на Anhui Taier Површинска Инжинерство технологија копродукции, Ltd е завршена и ставена во производство.
 • WhatsApp Онлајн Chat!