page_banner

Ftohtë Rolling Equipment

Strip kundërshtuar Mill Qëndroni

Pesë-qëndrojnë Njësinë Ftohtë vazhdueshëm Rolling Mill

Strip kundërshtuar Mill Qëndroni:

Single-stand përmbysur ftohtë njësi petëzimit është përdorur për procesin e turshi dhe shkurtohet spirale hot-mbështjellë të karbonit çeliku me materiale të ndryshme dhe një trashësi prej 1.2 ~ 6.0mm (nën temperaturën normale) në mbështjellje të ftohtë-mbështjellë e specifikimeve të ndryshme me trashësinë e kërkuar dhe vrazhdësi sipërfaqe nëpërmjet disa herë e kodrina. Ne mund të konfiguroni arsyeshme njësitë në bazë të kërkesës së klientit për çelik përfunduar shirit.

Konfigurimin bazë i njësisë:

 • kompjuter AGC sistem të plotë-hidraulike të kontrollit automatik.
 • Një ndërfaqe e njeriut-makinë është në dispozicion për platforma kryesore operacioni për të përfunduar ekran ekran dinamik.
 • Rolling procesin parametrat vendosjen, alarm faji dhe shtypjen e raporteve.
 • AC plotë dixhital ose DC makinë të njësisë.
 • Seksioni Roll ftohjes kontrollin automatik.
 • Pre-vendosjen vendosjen dhe kontrollin e roll punuar rrotullon përkulshme pozitive dhe negative, të ndërmjetme roll lëvizjes kundërvënie.
 • Rregullimi automatik i shpejtësisë zhvesh dhe tensioni.
 • Mbrojtja e Gazës thyer, dështimi ngrohja, ndalesa e saktë e rrotull punës, Coiler ndaluar të saktë të pozitës nofulla.
 • shtrirjes automatike e makinës uncoiling (CPC).
 • Njësia Emri techncial Specifikimi 900 të vetme-stand njësi mulli përmbysur kodrina të ftohtë 1200 vetme-stand njësi mulli përmbysur kodrina të ftohtë 1250 vetme-stand njësi mulli përmbysur kodrina të ftohtë 1450 vetme-stand njësi mulli përmbysur kodrina të ftohtë 1500 vetme-stand njësi mulli përmbysur kodrina të ftohtë
  formë Single-qëndrim përmbysur (6-roll) Single-qëndrim përmbysur (6-roll) Single-qëndrim përmbysur (20-roll) Single-qëndrim përmbysur (6-roll) Single-qëndrim përmbysur (6-roll)
  kapaciteti nominal 80.000 ton / vit 200,000 ton / vit 75,000 ton / vit 250,000 ton / vit 250,000 ton / vit
  Shpejtësia maksimale Rolling 1200 m / min 1200 m / min 800 m / min 1200 m / min 1200 m / min
   

   

   

  material petëzuara 

  material Q195-Q345, 08AL, IF Q195-Q345, 08AL, IF Karbonit çeliku strukturore, me cilësi të lartë të karbonit çeliku strukturore, çeliku të ulët aliazh çeliku të ulët të karbonit, çeliku të karbonit të mesme, çeliku të ulët aliazh, çeliku elektrike çeliku të karbonit të thjeshtë, me cilësi të lartë çeliku të karbonit, aliazh çeliku të ulët
  trashësi pjatë (in / jashtë) 1,8-4,0 / 0.2-1.25mm 1,5-3,0 / 0.2-0.8mm ,35-3,1 / 0.12-1.2mm 1. 5-3 / 0.35-2.0mm 1. 8-2,0 / 0.2-0.65mm
  trashësi pjatë 450-750mm 600-110mm 700-1100mm 900-1300mm 900-1350mm
  pesha Coil 8t 20T 20T 25T 25T
  forca Rolling 9MN 15mn 6MN 18mn 20MN

  Pesë-qëndrojnë vazhdueshëm Njësinë Ftohtë petëzimit:

  Pesë-qëndrojnë ftohtë vazhdueshëm njësi mulli kodrina është përdorur për procesin e turshi dhe shkurtohet spirale hot-mbështjellë të karbonit çeliku me materiale të ndryshme dhe një trashësi prej 1.2 ~ 6.0mm (nën temperaturën normale) në mbështjellje të ftohtë-mbështjellë e specifikimeve të ndryshme me trashësinë e kërkuar dhe vrazhdësi sipërfaqe me kodrina të pesë qëndron. Ne mund të konfiguroni arsyeshme njësitë në bazë të kërkesës së klientit për çelik përfunduar shirit.

  Konfigurimin bazë i njësisë:

 • Automatike kodrina up, filetim, shkon dhe mbeturinave prerja dhe trajtim në seksionin gji të njësisë pickling
 • Automatike makinë saldim lazer është në dispozicion në seksionin gji të linjës pickling.
 • Tre sythe për makinë të mbyllur loop e litarë tela janë të disponueshme për njësinë, dhe makina lak mund të ecin lirshëm pa çelik strip.
 • Një dy-bend dhe një-leveling rrafshues tension është dhënë në seksionin procesin pickling, i cili i nënshtrohet të tank cekët pickling trazuar.
 • Turret-style disk qeth është në dispozicion në prizë pickling, dhe dy pajisje korrigjim janë dhënë në gji disk qeth për të siguruar saktësinë hap me kohën.
 • Mulli kodrina është një pesë-qëndrojnë të plotë të vazhdueshme gjashtë-roll mulli kodrina të ftohtë, me funksionin e funksionit pozitiv dhe negativ bending rul me roll punës, rul pozitiv lakimi i roll ndërmjetme, lëvizja kundërvënie e rrotull ndërmjetme dhe rregullimin automatik të linjës lartësi kodrina nga pykë, si dhe qëndrimin shkon kontrollin kodrina dhe Dead zone e S5 mulli kodrina punuar roll Bending rul. Kontrolli automatik i petëzimit hidraulike shtresë roll, roll damar presetting, shtypur dhe tilting kontroll, kodrina kontrollin e forcës, të vetme-side kodrina kontrollit force, AGC fituar përshtatjen, kodrina mulli kompensim çuditshëm, kompensimin përshpejtimin e rul gji tension, kodrina korrigjimin mulli ngurtësi dhe korrigjim plastike ngurtësi e copë mbështjellë dhe funksionit të ndryshme të kompensimit. S1 dhe S5 qëndrojë hidraulike roll shtresë është i pajisur me funksionin e kontrollit të ushqimit, përpara dhe kontrollin e feedback. Rul tensioni në frontin e stendës është i kontrolluar si No. 0 qëndrim të rregulluar S1 boshllëk mulli roll.
 • Coiler karusel është miratuar nga njësia.
 • Mulli kodrina dhe Coiler janë subjekt i transmetimit të centralizuar AC. ndryshimi i shpejtë roll të rrokulliset punës dhe roll ndërmjetme.
 • Kushineta rrokulliset mbrapa-up janë të lubrifikuar me vaj hollë, dhe roll punës dhe kushineta ndërmjetme roll janë të lubrifikuar me vaj të thatë.
 • Mulli kodrina është i pajisur me funksionet e mbrojtjes thyer rrip, alarm aksident dhe të ndaluar të saktë të rrokulliset punës, automatike mëngë rritje dhe ndryshim dinamik specifikim.
 • Unit NameTechncial Specifikimi

  1250 pickling njësi mulli vazhdueshme kodrina të ftohtë

  1420 pickling njësi mulli vazhdueshme kodrina të ftohtë

  1450 pickling njësi mulli vazhdueshme kodrina të ftohtë

  1550 pickling njësi mulli vazhdueshme kodrina të ftohtë

  1780 pickling njësi mulli vazhdueshme kodrina të ftohtë

  formë

  Gjashtë-stand Rolling vazhdueshëm

  Gjashtë-stand Rolling vazhdueshëm

  Pesë-stand Rolling vazhdueshëm

  Pesë-stand Rolling vazhdueshëm

  Pesë-stand Rolling vazhdueshëm

  kapaciteti nominal

  870,000 ton / vit

  1,000,000 ton / vit

  600,000 ton / vit

  1.100.000 ton / vit

  1,500,000 ton / vit

  Shpejtësia maksimale Rolling

  1700 m / min

  1700 m / min

  400 m / min

  1350 m / min

  1350 m / min

  material petëzuara

  material

  CQ, DQ, HSS

  CQ, DQ, HSS

  çelik i pandryshkshëm

  Hot-mbështjellë çeliku të ulët të karbonit, ultra çeliku të ulët të karbonit, etj

  Q195, Q235, 45 #

  trashësi pjatë (in / jashtë)

  2,0-4,5 / 0.18-2.0mm

  2,0-4,5 / 0.18-2.0mm

  2. 0-6,0 / 0.2-2.0mm

  2. 0-6,0 / 0,3-3.0mm

  trashësi pjatë

  700-1100mm

  700-1300mm

  750-1320mm

  750-1430mm

  800-1630mm

  pesha Coiler

  22t

  25T

  28t

  28.6t

  30t

  presioni Rolling

  18mn

  20MN

  20MN

  22MN

  25MN

  Hot Rolling Equipment

  Lideri i pjatë të rënda dhe e nxehtë rrip pajisje mulli upgrade

  Ne kemi një ekip të projektimit zgjidhje dhe një ekip të menaxhimit të projektit që mjeshtrit e teknologjisë thelbi i seri të plotë të pajisjeve teknike për strips hot-mbështjellë, dhe janë të përqendruar në përmirësimin dhe rindërtimin e seri të plotë të pajisjeve teknike për shirita përfshirë kodrina të nxehtë të vazhdueshëm, të gjerë dhe pjatë të trasha dhe mulli steekle. Ne të mbajë konceptet e shërbimit ciklit të plotë të jetës së siguruar seri të plotë të pajisjeve përmirësimin dhe rindërtimin nga pjesë këmbimi tradicionale të pajisjeve të përshtatur për të gjithë klientët me zgjidhje të integruar të procesit, makine, energji elektrike, të lëngshme, si dhe shërbime të avancuara dhe të cilësisë.

  Hot vazhdueshëm Rolling Linja Prodhimi

  Steekle Furnace Rolling Mill Line

  Plate mesme, të gjerë dhe të trashë Plate Linja Prodhimi

  Hot vazhdueshme linjë prodhimi kodrina

  Tipike linjë prodhimi specifikim: 1000mm, 1250mm, 1450mm, 1580mm, 1780mm, 2050mm, 2150mm, 2250mm

  pic21

   

   

  demonstrim prodhimit: 

  furre Steekle mulli kodrina linjë

  Tipike linjë prodhimi specifikimet: 1780mm, 2250mm, 3500mm, 4300mm

  2- 炉 卷 轧机 生产 线 1- 图片

   

  demonstrim prodhimit: 

  pjatë të mesme, pjatë të gjerë dhe të trasha linjë prodhimi

  Tipike specifikimet linjë prodhimi:  2500mm , 2800mm , 3500mm , 3800mm , 4300mm , 5000mm

  3- 中 板, 宽厚 板 生产 线 -1

   

  demonstrim prodhimit: 

  WhatsApp Online Chat!