page_banner

Ftohtë-mbështjellë Hot-dip galvanizuar Heshta mëngë dhe të Bush

Ftohtë-mbështjellë Hot-dip galvanizuar Heshta mëngë dhe të Bush

Mëngë dhe unazë, janë pjesë kyçe për një kodrina linjë galvanizim nxehtë të ftohtë, janë instaluar mbi kokat dhe të armëve të rrokulliset lavaman dhe roll stabilizues dhe përdoret për të shërbyer si kushineta makinë e këtyre rrotullon. Ata duhet të tolerojë sfidën nga temperaturë të lartë, korrozioni me zink të shkrirë dhe konsumuarit. Për këtë arsye, produktet tradicionale kanë të metat e një jete të shkurtër të shërbimeve, stabilitetit të dobët dhe kosto të lartë të plotë. Me materialet e avancuar dhe procesi të veçantë, ne kemi zhvilluar mëngë dhe seri unazë me një gamë të gjerë të avantazheve si rezistencë kundër temperaturë të lartë, rezistenca ndaj konsumuarit dhe operacion të qëndrueshme. Ata në mënyrë efektive mund të ndihmojnë klientët të përmirësuar cilësinë e produktit dhe për të zvogëluar koston e plotë, duke kërkesat e kënaqshme e konsumatorëve për linja të ndryshme të prodhimit.

TS2 

Lista e Seria Produkte të sipërfaqes mëngë dhe Bush i Taier

Produkt

numër

Ndeshja ngurtësinë

mëngë-unazë

Karakteristikat

tregut të synuar

tipar produkt

TAIER01

qeramike HRC60-

Bosht mëngë: ★★★★★
unazë: ★★★★★
panel Premium makinë, linjat pjatë aplikim në shtëpi stabilitet të mirë, jetë të gjatë shërbimi, me performancë të lartë me kosto, drejtues ndërkombëtar

TAIER02

HRC60-HRc45

Bosht mëngë: ★★★
unazë: ★★★★
Medium-të paneleve makinave fund të lartë, linjat pjatë aplikim në shtëpi stabilitet të mirë, me performancë të lartë me kosto, udhëheqës vendas

TAIER03

qeramike HRC45-

Bosht mëngë: ★★★★★
unazë: ★★★
Medium-të paneleve makinave fund të lartë, linjat pjatë aplikim në shtëpi stabilitet të mirë, me performancë të lartë me kosto, të zëvendësojë të importuara

TAIER04

HRC40-HRc45

Bosht mëngë: ★★★
unazë: ★★★
panel të përbashkët makinë, linjat pjatë aplikim në shtëpi çmim të moderuar dhe punën e papaguar

TAIER05

HRC30-HRC35

Bosht mëngë: ★
unazë: ★
Linja pjatë Building (tensioni i tenxhere zinku <500 Kg) Çmim të ulët

p1

zgjerim

Lavamani Roll dhe stabilizimin Roll Series

Lavamani Roll dhe stabilizimin Roll Series

Zinkut tenxhere është pajisje kryesor i vazhdueshëm njësisë galvanizing hot-dip ftohtë-kodrina, në mesin e tyre, e "tre rrotullon" (roll lavaman, stabilizimin roll dhe udhëzues roll) janë komponentet kryesore në tenxhere zinkut. "Tre rrotullon" janë zhytur në zgjidhjen shkrirë zinkut për një kohë të gjatë, dhe forma të ndryshme të slags zinkut si Zn-Fe, Fe-Al dhe Fe-Zn-Al janë në mënyrë të pashmangshme të pranishëm në të lëngshme zink, prandaj, sipërfaqja cilësia e "tre rrotullon" do të ndikojë drejtpërdrejt në cilësinë dhe rendimentin e çelik strip, e cila është veçanërisht e vërtetë në prodhimin e fletë të lartë të keq automobilave jashtme. Roll lavaman dhe stabilizimin roll prodhuar nga Anhui Taier sipërfaqes Inxhinieri Teknologjia Co, Ltd, është e karakterizuar nga performanca e kosto të lartë, jetë të gjatë shërbimi, etj sipërfaqja veshjet qeramike e rrotull lavaman, stabilizimin roll dhe udhëzues roll bërë me ndërkombëtarisht të avancuara të lartë -velocity oksigjen-karburantit (HVOF) teknologji janë paraqitur me rezistencë të lartë veshin dhe rezistencë të fortë të zinkut korrozioni të lëngshme; performanca anti-aderimin e sipërfaqes roll është rritur me trajtimin e posaçërisht të zhvilluar teknikën sipërfaqe nënshkrimin; Ndërkohë, me dizajn optimizuar dhe fabrikimit të sipërfaqes zakon lavaman roll dhe kontrollin e stabilizimin e mikrostrukturë sipërfaqe roll, performanca shllak shkarkimit dhe rezistenca për të skorjeve trashë janë përmirësuar në masë të madhe. Me përmirësimin e produkteve të përdoruesve dhe përmirësimin e vazhdueshëm të kërkesave të cilësisë strip, ekspertët me përvojë të pasur e Anhui Taier Surface Inxhinieri Teknologjia Co, Ltd, do t'ju ofrojë të shërbimeve dhe zgjidhjet e sistemit të personalizuar në të gjitha aspektet dhe për të krijuar vlerë për suksesin tuaj të bazuar në kushtet e caktuar të klientit. 

图片 3

Gjendja shërbimit:

Zn-Al likuid / 460 ± 5 ℃, shpejtësi ≤200m / min

Procesi veshja:

HVOF / mbyllur

mënyra e dështimit: Korrozioni, veshin, lëkurë

material veshja:

qeramike metalike

Kërkesat e performancës: Rezistenca ndaj korrozionit shkrirë zgjidhje zink, veshin rezistencë, forcën e lidhjes së lartë Treguesi Jeta e shërbimit:

Jeta e veshjes: 40-60 ditë

p2

 

zgjerim

Furnace Roll Series

Furnace Roll Series

roll furre është një komponent kryesor në njësi të ftohtë që përsëritet vazhdueshëm Pjekja dhe hot-dip galvanizing njësi furre vazhdueshëm Pjekja. Për shkak të shërbimit afatgjatë në temperaturë të lartë, përveç që ka performancë të shkëlqyer ngrohjes dhe i qëndrueshëm, duke përfshirë forca të lartë, rezistencë të fortë ndaj temperaturë të lartë oksidimi korrozioni, rezistencë të mirë veshin dhe rezistencë të shkëlqyer shokut termik, veshja furra sipërfaqja roll duhet të ketë aftësi të shkëlqyera për të rezistuar Burl akumuluar (Burl akumuluar të Fe për çelik të zakonshëm dhe Burl akumuluar e Mn për çelik të lartë-forcë) për të siguruar cilësinë e çelik strip, afat-gjatë performancës mbajtjes vrazhdësi dhe ngritjen e tensionit në furrën. Anhui Taier Sipërfaqja Engineering Technology Co, Ltd miraton teknologji të avancuara ndërkombëtare të vazhdueshëm spërkatje përfshirë HVOF dhe hark plazma, të superalloy temperaturë të lartë + shtresë qeramike prodhuar ka avantazhet e jetë të gjatë shërbimit dhe performancë të lartë me kosto, dhe të avancuar pajisjet e trajtimit të Postës dhe teknologjia mund të të përdoren për prodhimin e rrotullon furrën e llojeve të ndryshme roll dhe vrazhdësi të ndryshme. 

LG

 

Gjendja shërbimit:

Temperaturë ≤1,100 ℃, N 2 + H 2

Procesi veshja:

APS, HVOF / mbyllur

Forma e plakjes:

Skela, konsumuarit, plas dhe korrozioni

material veshja:

NiCr-CRC, MCrAlY + Al 2O 3, MCrAlY + ZrB 2

Kërkesa Property:

Rezistent ndaj temperaturë të lartë tumorit, pastrim dhe shokut nxehtësisë

Treguesi shërbimit Life:

≥3 vjet

P4

zgjerim

Procesi Roll Series

Procesi Roll Series

Procesi i roll është përdorur gjerësisht në të gjitha njësitë kodrina të ftohtë dhe në përgjithësi punojnë në ambient atmosferik, kryesisht duke përfshirë: kthyer roll, korrigjim roll, roll tensioni, roll meter tension, lak përsëri rrotull, etj, dhe ajo është përdorur kryesisht për transmetimin, korrigjimi dhe tensioni rregullimi i shirit, për këtë arsye, është e nevojshme që sipërfaqja roll do të ketë rezistencë të mirë veshin dhe performancën e mbajtjes tension, etj sipërfaqja roll është në kontakt të drejtpërdrejtë me rrip, pra, pronat sipërfaqe veshja do të ndikojë drejtpërdrejt në cilësinë e strip. Për të plotësuar nevojat e sipërfaqes procesi roll e njësive të ndryshme kodrina ftohtë dhe vende të ndryshme, Anhui Taier Surface Engineering Technology Co, Ltd miraton avancuar HVOF dhe post-trajtim teknologjinë e veshjes për të marrë karakteristikat nga sipërfaqja pasqyrë në sipërfaqe procesin roll me vrazhdësi të lartë. teknologji të përparuar siguron që rul ka rezistencë të shkëlqyer veshin dhe performancën mbajtjes vrazhdësi, dhe si duhet të zgjidh problemin e aderimin e materies së jashtme në sipërfaqe roll, duke plotësuar kështu kërkesat e përdoruesit për performancë të lartë me kosto, jetë të gjatë shërbimi, efikasitet të lartë dhe cilësi të lartë të procesi i roll.

GYG

Gjendja shërbimit:

Atmosphere / Temperatura konstante / HSS linjë të nxehtë galvanizim

Procesi veshja:

HVOF, veshur + HVOF / shuarje + HVOF

mënyra e dështimit: Veshin, lëkurë, çështje të huaj aderimin

material veshja:

Metalike çeliku qeramike / aliazh + qeramike metalike

Kërkesat e performancës: Veshin rezistencë, forca të lartë lidhjes, rezistenca ndaj shtypjes çështje të huaj

Treguesi Life:

Përmirësuar me më shumë se 3 herë në krahasim me listë Gr galvanizuar

p5

 

zgjerim

Side Guide e Hot Rolling Prodhimi Line

Side Guide e Hot Rolling Prodhimi Line

Udhëzues Ana është quajtur edhe udhëzues, e cila është një pjesë e rëndësishme e nxehtë linjë kodrina e prodhimit dhe është përdorur për të siguruar stabilitetin dhe directionality e shirit të nxehtë-mbështjellë gjatë udhëtimit (sidomos para mbështjelljes), në përgjithësi, ka një grup apo shumë grupet e udhëzon anësore. Gjatë operacionit të njësisë nxehtë kodrina, temperaturë të lartë dhe me shpejtësi të lartë hot-mbështjellë kontaktet fletës dhe fërkon me udhëzues anë, e cila rezulton në janë të veshin serioze e pjesës kontaktit dhe do të shkaktojë probleme të tilla të cilësisë si burrs dhe zeroja në buzë i fletë nxehtë-mbështjellë. Humbja veshin e udhëzues anë bërë prej çeliku të karbonit konvencionale është 10-15mm një ditë, e cila rezulton në zëvendësimin dhe riparimin e udhëzues anë të njësisë nxehtë kodrina çdo ditë.

Veshje amorf përbërë qeramike fabrikuara nga kompania jonë me teknologji të përparuar plazma veshja ka fortësi të shkëlqyer normale të temperaturës dhe fortësi të lartë temperaturë, ndërkohë, me përbërjen e optimizuar kimike të materialit, koeficienti fërkimi është reduktuar në mënyrë efektive dhe veshin-rezistonin pronë e materialit është përmirësuar në masë të madhe. Produkti karakterizohet nga teknologjia e brendshme-drejtues dhe ndërkombëtare, të avancuar, dhe udhëzues anën prodhuar ka një jetë të shërbimit deri në 5-7 ditë.

CDB

performanca e shkëlqyer e kostos

  • Zvogëluar ngarkesën e punës  në vendin e prodhimit

Zëvendësim bëhet një herë në ditë është përmirësuar për një herë në çdo 5-7 ditë, ngarkesa e punës për zëvendësimin e personelit të mirëmbajtjes është reduktuar dhe saldim riparim është eliminuar; faqe është lëshuar dhe shuma e pjesëve të këmbimit për udhëzues anë është zvogëluar. 

  • Reduktimi i veshin dhe përmirësimin e cilësisë së produktit

Thellësia zakon e udhëzues anë gjatë jetës ul pas veshin, duke zvogëluar dëmtimin strip nxehtë kodrina dhe për të përmirësuar cilësinë e nxehtë kodrina zhvesh  product.The veshur thellësinë e karbonit udhëzues anësor çeliku është më shumë se 5 mm në ditë, dhe mund të edhe të arrijnë 10-15 mm.The gjithsej veshur thellësinë e udhëzon anësore të miratuara me teknologji të re mund të reduktohet në 1 mm në ditë.

  • Përmirësimi i  prodhimit të nxehtë linjë kodrina e prodhimit 

Ulja e frekuencës zëvendësimit është e dobishme për rritjen e prodhimit në terren. Nëse Jeta e shërbimit të udhëzues anë është rritur nga 1 ditë për 5 ditë, koha e prodhimit të nxehtë linjë kodrina prodhimi mund të rritet me 8 orë çdo muaj. Marrja e nxehtë linjë kodrina prodhimit 1780 si një shembull, të paktën 1,000 ton fletë të nxehtë-mbështjellë mund të rritet në vit.

Ø  Ulja ngarkesën e punës në vendin e prodhimit

zgjerim

Fletë-fletë ftohjes Roll

Fletë-fletë ftohjes Roll

Fletë-fletë ftohje roll është instaluar në mes mulli përfunduar dhe recoiler cila është përdorur në mulli kodrina zhvesh nxehtë. Temperatura e strip është e kontrolluar fort nga ftohjes me ujë për të siguruar funksionimin normal të mbështjelljes. ftohje roll fletë-fletë është e ndarë kryesisht në roll brendshme ftohjes dhe roll jashtme ftohjes. Kur mulli nxehtë kodrina është në veprim, fërkime midis rrip të nxehtë kodrina në temperaturë të lartë dhe shpejtësi të lartë dhe roll, dhe sipërfaqe ftohjes roll është nënshtruar erozionit të përsëritura dhe ftohjen e ujit që qarkullojnë. Llojet kryesore dështimit të rrokulliset konvencionale fletë-fletë të ftohjes janë veshin e sipërfaqes roll, korrozioni, lëkurë sipërfaqe roll, dhe dështimi zinxhir makinë rul.

Të lartë të performancës roll fletë-fletë ftohjes zhvilluar nga kompania jonë miraton teknologji të përparuar veshja lazer. Sipërfaqja roll ka rezistencë të shkëlqyer veshin dhe rezistenca korrozioni. Shtresa e thekur dhe trupi roll janë lidhjes metalurgjike me forca të lartë lidhjes. Në të njëjtën kohë, duke optimizuar dhe përmirësimin e materiale dhe strukturën dhe forcën e rrotull ftohjes është përmirësuar mirë, dukuria e hyrje ujit dhe zhurma e mbajtur parandalohet në mënyrë efektive, dhe jeta shërbimit dhe herë riprodhues janë përmirësuar gjithashtu. teknologji produkti arrin pozitën udhëheqëse si në shtëpi dhe jashtë vendit. Jeta e shërbimit të fletë-fletë ftohjes sipërfaqe roll është dy herë se i procesit të saldimit llak roll miratimin.

img1

performanca e shkëlqyer e kostos:

Excellent performance thekur shtresa

Duke shfrytëzuar teknologjinë veshja lazer karakterizuar nga ftohja e shpejtë termike dhe të shpejtë, procedura e punës së nxehet dhe Pjekja janë eliminuar. Temperatura e nënshtresës është ulur në uljen e ngrohjes të ndikojë e punës-copë. Shtresa veshja dhe substrate janë lidhjes shumë metalurgjike. Shtresa veshja organizohet imët pa poret gjobë, dhe ajo ka rezistencë të shkëlqyer veshin dhe rezistenca korrozioni.

Stabiliteti & Besueshmëria

Trupi roll dhe kreu gisht janë bërë nga materiali më të lartë forcë. prerja vidë, prish rërë dhe remelting nuk kërkohet në procesin e përgatitjes e veshjes, e cila në mënyrë të konsiderueshme përmirëson intensitetin e përdorimit. i roll ftohjes. Nëpërmjet optimizimin dhe përmirësimin e strukturës vulë duke mbajtur, fenomenet e mban hyrje ujit dhe zhurma janë penguar në mënyrë efektive.

Cilësia e çelik strip është përmirësuar dhe ndotja e mjedisit është reduktuar

Jeta e shërbimit të vetë rul është i shtrirë për shkak të rezistencës veshin dhe korrozioni rezistencës së saj të shkëlqyer, e cila më mirë të përmirësuar cilësinë sipërfaqen e produktit Steel strip. Procesi i prodhimit të tonë roll kompani të lartë të performancës fletë-fletë ftohje ka konsum të ulët të energjisë dhe plotëson kërkesat e prodhimit të gjelbër, pa ndotjen e mjedisit.

zgjerim

Crystallizer për derdhjen e vazhdueshme

Crystallizer për derdhjen e vazhdueshme

Crystallizer në njësinë e vazhdueshme që hedh është një pafund myk shufër çeliku i ftohjes detyruar të ujit, e cila quhet zakonisht "zemra" e pajisjeve të vazhdueshme që hedh dhe është përdorur kryesisht për të bërë çelikut të shkrirë forcoi gradualisht në shell pllakë e madhësisë së kërkuar dhe formën dhe për të siguruar uniforme, brez të qëndrueshëm dhe të vazhdueshëm të shell pllakë. Crystallizer pjatë bakrit është komponent kryesor në këtë "zemër", sipërfaqja e pllakave bakri është në kontakt të drejtpërdrejtë me çelikut të shkrirë, dhe fërkimi me sipërfaqen e pllakave bakri është intensifikuar pasi çelikut të shkrirë është forcoi në shell pllakë, plus korrozioni nga skorje mbrojtëse, prandaj, pjatë sipërfaqe bakrit do të ketë rezistencë të mirë ndaj plasaritje termike, veshin dhe korrozioni. Pjatë bakrit crystallizer prodhuar nga Anhui Taier Surface Engineering Technology Co, Ltd, është një shtresë rezistent ndaj temperaturë të lartë, veshin dhe korrozioni që është bërë me të avancuar HVOF, dhe përbërësit e tij kryesore janë lidhjet e temperaturë të lartë ose të lidhjeve të lartë temperaturë + qeramika dhe të tjera Materiale. Pronat e shkëlqyer e materialit shtresë të siguruar që pjatë bakrit mund të punojnë me shpejtësi të lartë vizatim dhe shuma totale e çelikut të përdorura në një kohë është përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme, duke ulur koston e përgjithshme për funksionimin e pajisjeve të përdoruesit dhe rritjen e prodhimit të njësisë.

结晶 器 铜板 示意图                           结晶 器 铜板 涂层 对比 图

 

Gjendja shërbimit: Temperatura e sipërfaqes së kontaktit me çelik të lëngshme ≤500 ℃ Procesi veshja: HVOF / remelting
mënyra e dështimit: Veshin, plas, korrozioni material veshja: Veshin-rezistente aliazh
Kërkesat e performancës: Veshin rezistencë, rezistenca korrozioni, përçueshmëri mirë termike Treguesi Life: Përmirësuar me 4-6 herë krahasuar me elektro-galvanizuar Ni

TB

zgjerim
WhatsApp Online Chat!