page_banner

Валавница домување рамка - Ласерски Обложување Фабрично наплата

Валавница домување рамка - Ласерски Обложување Фабрично наплата

Валавница домување рамка е исто така, повика валавница штанд, кој се користи да се инсталира на ролери, валчести лежишта, уред за прилагодување на ролери, водич опрема, итн, а исто така е важна компонента за товар носи во тркалање опрема. Тоа е обично направен од обични челични одлеаноци и нејзиниот процес на лиење утврди дека површината на телото нема висока јачина, отпорност на корозија и други перформанси. Континуирани резултати товар влијание во трајна деформација на сродни фитинг и монтажа на површини на валавница, во меѓувреме, се повеќе се влоши поради корозија на материјалот, што резултира со неточни позиционирање на работните ролна и резервната ролна и прекумерна движење на ролна имајќи логор во тркалање стојат мелница, што го прави тешко ефикасно да го контролираат просторот помеѓу валавница домување рамка и ролна лого логор.

Ние врши поправка и преработка на валавница домување рамка на-сајт со помош на мерење на ласерски и следење на опрема, посебни мобилни машинска опрема за поправка на лице место и мобилни ласерски обложување опрема, кои се предностите на висока прецизност поправка, добра облека отпорност и отпорност на корозија на обложување слој, одличен плошноста и мазен финиш на контактната површина, според тоа, работниот век на валавница домување рамка е значително подобрена, тркалање прецизноста е загарантирана и се подобрува квалитетот на производот.

img2

Одлични перформанси:

Висока димензионална точност  after repair of the rolling mill housing frame

Со донесувањето на груба обработка на самото место на машина алатка, ласерски обложување од страна на машина алатка наместо на манипулатор и на самото место по завршувањето на машина алатка по ласерски обложување, го скрши традиционалниот поправка на метод на отстранување на машина алатка по на- сајт груба обработка, инсталирање на манипулатор за ласерски обложување, отстранување на манипулатор и вршење на рачно полирање по ласерски обложување. По поправка, степенот на финиш, димензионални точноста и геометриски толеранција на валавница домување рамка ќе биде 100% вратен на оригиналниот дизајн барања.

Одлична  cladding performance of the rolling mill housing frame 

Нашата компанија има развиено специјализирана во прав за лакови со високо анти-корозија, силна отпорност на абење и цврстина. Тоа се решава проблемот на хранење притисок и го спречува кршењето на стврднување слој поради значително подобрување на градиентот на цврстина. Преку ре-производство и поправка, функција на опремата може да биде добро подобрена. годишна загуба на триење на површината е ≦ 0,05 мм / година и на услугата живот е ≥10 години.

Целосна управување со животниот циклус на станови рамка валавница 

Имаме развиено цела план на животниот циклус за управување на тркалање домување рамка мелница вклучувајќи и тестирање, дијагноза, консултации експертскиот тим, преглед, технички решенија, моделирање и симулација на операција, онлајн спроведување, следење одржување статус. Производот ќе биде поправен во високо-квалитетни и високо-ефикасен начин врз основа на детален план за работа на мрежата.

проширување

Ласерски Фабрично наплата на погонското вратило, зачекори Плоча ...

Ласерски Фабрично наплата на погонското вратило, зачекори Плоча и други серии на производи

Ласерска технологија додаток преработка (ласерски таложење производство LMD технологија) е да се депонира тенок слој на метал на база на материјал преку ласерски извор на топлина. Тоа има предности на ниска топлински влез на подлогата, мала топлина влијание, висока стапка на ладење, мала големина на зрно, металуршкиот сврзување, висока сврзување сила, итн 

7-1

 

Воведувањето на ласерски обложување производи од Taier

Зачекори перница плоча: скалестите перница уред за топла континуирано тркалање е инсталиран на горниот дел на ролна логор на back-up и цилиндар AGC да се постигне јазот ролна разделба прилагодување на валавница и плочка дебелина контрола и се компензира за варијациите во дијаметар на различни ролни. Усвоивме ласерска технологија обложување за подобрување на скалестите перница плоча површина преработка, на овој начин, на отпорност на абење и корозија се значително подобрени, а животот на услугата се зголеми за повеќе од 5 пати во споредба со конвенционалните калење.

Погонското вратило: вратило диск за челик тркалање линија за производство е главно составен од средината поврзување вратило, заеднички, рамен ракав главата и други клучни компоненти; во рамките на работната средина на висока температура, висока влажност и висока јачина, поврзани делови можат да бидат сериозно кородиран, носи и оштетени. Ние донесе ласерска технологија обложување да се спроведе ласерски обложување преработка поправка на клучните компоненти на погонското вратило и засилување на нови производи, како и стабилноста и работен век на производите кои се значително подобрени.

 

Слики на ласерски преработка производи

img4

проширување
WhatsApp Онлајн Chat!