page_banner

Ладно валани Топло поцинкувани вратило ракав и Буш

Ладно валани Топло поцинкувани вратило ракав и Буш

Ракавот и черупка, се клучните делови за ладно валање топло галванизација линија, се инсталирани на главите и рацете на ролна мијалникот и стабилизирање на ролна и се користи за да послужи како возење лежишта од овие ролни. Тие мора да се толерира предизвик од висока температура, корозија од стопена цинк и абразија. За оваа причина, традиционални производи имаат недостатоци на краток век на траење, сиромашните стабилност и висока сеопфатна цена. Со напредни материјали и посебен процес, имаме развиена ракавот и черупка серија со широк спектар на предности како отпор против висока температура, отпорност на триење и стабилна работа. Тие можат ефикасно да им помогне на клиентите да се подобри квалитетот на производот и намалување на сеопфатна цена, со што ги задоволува барањата на клиентите за различни производни линии.

ts2 

Листа на серија производи од Површинска ракав и Буш на Taier

производ

број

цврстина натпревар

ракав,-вметокот

карактеристики

Целен пазар

производ функција

TAIER01

HRC60- керамички

Вратило ракав: ★★★★★
черупка: ★★★★★
Премиум автомобил панел, линии дома апаратот плоча Добра стабилност, долг животен век, висока цена перформанси, Водечките меѓународни

TAIER02

HRC60-HRC45

Вратило ракав: ★★★
черупка: ★★★★
Средно-до панели high-end автомобил, дома апаратот линии плоча Добра стабилност, висока цена перформанси, домашни водечки

TAIER03

HRC45- керамички

Вратило ракав: ★★★★★
черупка: ★★★
Средно-до панели high-end автомобил, дома апаратот линии плоча Добра стабилност, висока цена перформанси, го замени увозните

TAIER04

HRC40-HRC45

Вратило ракав: ★★★
черупка: ★★★
заеднички автомобил панел, линии дома апаратот плоча Умерена цена и исклучителни перформанси

TAIER05

HRC30-HRC35

Вратило ракав: ★
черупка: ★
Градење плоча линија (притисокот на цинк тенџере <500 кг) Ниска цена

p1

проширување

Мијалник тек и стабилизирање на тек на серијата

Мијалник тек и стабилизирање на тек на серијата

Цинк тенџере е клучот опрема на ладно валање континуирано топло поцинкување единица, меѓу нив, на "три ролни" (мијалник тркалаат, се тркалаат и стабилизирање водич ролна) се основните компоненти во тенџере на цинк. "Три ролни" се нурнати во стопена цинк решение за долго време, и различни форми на цинк slags како Zn-Фе, Фе-Ал и Fe-Zn-Ал неминовно се присутни во цинк течност, според тоа, на површината квалитетот на "три ролни" директно ќе влијае на квалитетот и приносот на лента челик, што особено важи за производство на топ-одделение автомобилски надворешниот лист. ролна мијалникот и стабилизирање на ролна произведени од страна на Anhui Taier Површинска Инжинерство технологија копродукции, Ltd, се карактеризира со високата цена перформанси, долг живот, итн површината керамички облоги на ролна мијалникот, стабилизирајќи се тркалаат и водич тркалаат направени со меѓународно напредни висока -velocity технологија кислород гориво (HVOF) се одликуваат со висока отпорност на абење и силен отпор на корозија цинк течност; на ефикасноста на анти-лепење на површинските ролна е зајакната преку третирање на специјално развиена површина запечатување техника; Во меѓувреме, со оптимизиран дизајн и производство на површина ритам и контрола на стабилизирање на ролна површина микроструктура мијалникот тек, перформансите на празнење згура и отпорност на слатка згура се значително подобрени. Со надградба на корисникот производи и постојано подобрување на барањата за квалитет лента, на експерти со богато искуство на Anhui Taier Површински факултет технологија Co, Ltd, ќе ви обезбеди со персонализирана услуга и системски решенија во сите аспекти и да се создаде вредност за вашиот успех врз основа за условите на сет на клиентите. 

图片 3

состојба на услуги:

Zn-Ал течност / 460 ± 5 ℃, брзина ≤200m / min

слој процес:

HVOF / запечатени

Неуспехот на владата: Корозија, абење, пилинг

Слој материјал:

метални керамички

Барања за изведба: Отпорност на корозија стопена цинк решение, отпорност на абење, висока сврзување сила индикатор век:

Животот на слој: 40-60 дена

p2

 

проширување

Печка тек серија

Печка тек серија

Печка тек е основна компонента во ладно валање annealing единица постојано и континуирано топло поцинкување единица annealing печка. Поради долгорочни услуга на висока температура, во прилог да има одличен отпорни на топлина перформанси вклучувајќи висока цврстина, силен отпор на корозија, висока температура оксидација, добра отпорност на абење и одлична отпорност на термички шок, обложување печка ролна површината мора да има одлична способност да се спротивстави акумулирани burl (акумулираната burl на Фе за обичните челик и акумулираната burl на Mn за челик со висока цврстина) за да се обезбеди квалитетот на лента челик, долгорочни перформанси задржување на грубост и воспоставување на тензиите во печка. Anhui Taier Површинска Инжинерство технологија копродукции, Ltd прифаќа меѓународни напредни континуирано прскање технологија вклучувајќи HVOF и плазма лак, висока температура superalloy + керамички слој произведени има предности на долг живот и висока цена перформанси, и напредна опрема постоперативен третман и технологија може да се користи за производство на ролни печка на различни видови тркалаат и различни грубост. 

LG

 

состојба на услуги:

Температура ≤1,100 ℃, N 2 + H 2

слој процес:

APS, HVOF / запечатени

Форма на стареење:

Скеле, триење, крек и корозија

Слој материјал:

NiCr-CRC, MCrAlY + Al 2O 3, MCrAlY + ZrB 2

барање на имот:

Отпорна на висока температура тумор, триење и топлина шок

индикатор век:

≥3 години

p4

проширување

Процесот тек серија

Процесот тек серија

ролна процесот е широко се користи во сите ладно валање единици и обично работат во атмосферски животната средина, главно, вклучувајќи: претворање на ролна, корекција се тркалаат, се тркалаат тензија, напнатост метри ролна, јамка назад ролна, итн, и тоа главно се користи за пренос, корекција и напнатост прилагодување на лента, според тоа, потребно е дека површината на ролна има добра отпорност на абење и ефикасноста на задржување на напнатост, итн површина на ролна е во директен контакт со лента, според тоа, својства на површината слој директно ќе влијае на квалитетот на лентата. За да се задоволат потребите на процесот на ролна површината на различни ладно валање единици и различни локации, Anhui Taier Површинска Инжинерство технологија копродукции, Ltd донесува напредни HVOF и пост-третман технологија на слој за да се добие карактеристики од огледало површина на површината на ролна со процесот висок грубост. Напредна технологија гарантира дека ролери има одлична отпорност на абење и ефикасноста на задржување на грубост, и правилно да го решава проблемот на адхезија на туѓа материја на површината на ролна, што ќе се задоволат барањата на корисникот за висока цена перформанси, долг живот, висока ефикасност и висок квалитет на ролна процес.

GYG

состојба на услуги:

Атмосфера / константна температура / ХСС топла галванизација линија

слој процес:

HVOF, обложување + HVOF / калење + HVOF

Неуспехот на владата: Носете, пилинг, туѓа материја адхезија

Слој материјал:

Метални керамика / легиран челик + метален керамички

Барања за изведба: Отпорност на абење, висока сврзување сила, отпорност на дробење туѓа материја

индикатор живот:

Подобрена за повеќе од 3 пати во споредба со Гр галванизиран ролна

П5

 

проширување

Водич страна на топловалани производствена линија

Водич страна на топловалани производствена линија

водич на страна исто така е наречена водич, кој е важен дел на топло валање линија за производство и се користи за да се обезбеди стабилност и насочување на топло валани ленти за време на патување (особено пред свитканост), генерално, постои група или многу групи на страничните шини. За време на работењето на топло валање единица, висока температура и со голема брзина топло валани листови контакти и трие со водич страна, што резултира со сериозни носат на делот за контакт и предизвика такви проблеми со квалитетот како burrs и гребење на работ на топло валани состојба. губење на абење на водич на страна направена од конвенционалните јаглероден челик е 10-15mm на ден, што резултира со замена и поправка на водичот страна на единицата топло валање секој ден.

аморфен композитни керамички слој на фабрикувани од страна на нашата компанија со напредни плазма обложување технологија има одлична нормална цврстина температури и висока температура цврстина, пак, со оптимизирани хемискиот состав на материјалот, триење коефициент е ефективно намалени и абење отпорен сопственост на материјалот е значително подобрена. Производот се карактеризира со домашните водечки и меѓународни напредна технологија, и водич на страната произведени има век на до 5-7 дена.

ЦБП

Одлична цена перформанси

  • Намалување на обемот на работа  на местото на производство

Да продолжам од еднаш на ден се подобрува, за да еднаш на секои 5-7 дена, обемот на работа за замена на персоналот за одржување се намалува и поправка заварување се отстранат; сајтот е ослободен и износот на резервни делови за водич на страна се намалува. 

  • Намалување на абење и подобрување на квалитетот на производот

Длабочина на жлебот за долг живот водич страна се намалува после носат, намалување на оштетување на лента топло валање и подобрување на квалитетот на возниот лента топла  product.The носи длабочината на јаглерод водич челик страна е повеќе од 5 мм на ден, и може да дури и да достигне 10-15 mm.The вкупно носи длабочина од страничните шини усвоен со новата технологија може да се намали до 1 мм дневно.

  • Подобрување на  производството на топло валање линија за производство 

Намалувањето на замена фреквенција е од корист на зголемување на производството област. Ако век на страна упатство е зголемен од 1 ден до 5 дена, времето на производство на топло валање линија за производство може да се зголеми за 8 часа секој месец. Преземање на 1.780 топло валање линија за производство, како пример, најмалку 1.000 тони топло валани листови може да се зголеми на годишно ниво.

Ø  Намалување на обемот на работа на местото на производство

проширување

Ламинарен ладење тек

Ламинарен ладење тек

Ламинарен ладење тек е инсталиран помеѓу завршувањето мелница и recoiler кој се користи во топла лента валавница. Температурата на лента е строго контролиран од вода за ладење за да се обезбеди нормално функционирање на свитканост. ладење ролна ламинарни главно се поделени во внатрешниот ладење ролна и надворешниот ладење ролна. Кога топла валавница е во функција, триење помеѓу лента топло валање на висока температура и со голема брзина и се тркалаат, и површината на ладење тек е подложен на повтори ерозија и ладење на циркулира вода. Главните видови неуспехот на конвенционалните ламинарен ладење тек се носат на ролна површината, отпорни на корозија, се тркалаат површината пилинг, и ролери диск неуспех синџир.

ламинарен ладење ролна со високи перформанси развиен од страна на нашата компанија донесува напредна ласерска технологија обложување. површината на ролна има одлична отпорност на абење и корозија. Стврднати слој и телото на ролна се металуршкиот сврзување со висока сврзување сила. Во исто време, преку оптимизирање и подобрување на материјалот и структурата и цврстината на ладење тек е и подобрена, феноменот на пробиви на вода и притискане на лого е ефикасно да се спречи и на услугата живот и репродукција на пати, исто така, се подобри. технологијата на производство достигнува лидерската позиција и дома и во странство. Животниот век на површината ролна ламинарен ладење е двојно повеќе од заварување процес спреј ролна донесување.

img1

Одлична цена перформанси:

Одлична изведба појачан слој

Со користење на технологија на ласерско обложување карактеризираат со термичка и брзо ладење, постапката за работа на предзагревање и annealing се елиминирани. Температурата на подлогата се намали за да се намали топлина да влијае на работата-парче. обложување слој и на подлогата се високо металуршкиот сврзување. слој на обложување е фино организиран без парична казна порите, и има одлична отпорност на абење и корозија.

Стабилност и сигурност

Телото на ролна и главата на вретеното се направени од повисока сила материјал. Завртка за сечење, песок детонација и претопување не се потребни во процесот на подготовка на слој, со што значително се подобрува интензитетот на употреба. на ладење ролна. Преку оптимизација и подобрување на структурата на лого печат, феномените на лого навлегување на вода и притискане ефективно се спречи.

Квалитетот на лента челик е подобрена и загадувањето на животната средина се намалува

Животниот век на самата ролери е продолжен поради неговата одлична отпорност на абење и корозија отпор, кој подобро да се подобри квалитетот на површината на лента челик производ. Процесот на производство на нашата компанија со високи перформанси ламинарен ладење ролна има ниска потрошувачка на енергија и ги исполнува барањата на зелени производство без загадување на животната средина.

проширување

Crystallizer за континуирано леење

Crystallizer за континуирано леење

На crystallizer во единицата за континуирано леење е дно челик ingot калап за присилна вода за ладење, кој обично се нарекува "срцето" на континуирана опрема кастинг и е главно се користи за да се направи стопена челик постепено зацврсти во плоча школка на потребната големина и облик и да се обезбеди униформа, стабилен и континуиран генерација на школка плоча. Crystallizer бакар плоча е основна компонента во оваа "срце", на површината на бакар плоча е во директен контакт со стопен челик и триењето со површината на бакар плоча се интензивира по стопена челик се зацврсти во школка плоча, плус корозија од заштитните згура, според тоа, површината на бакар плоча има добра отпорност на термички напукнување, абење и корозија. Натписната crystallizer бакар произведен од страна на Anhui Taier Површинска Инжинерство технологија копродукции, Ltd е облога отпорна на висока температура, абење и корозија, која е направена со напредни HVOF и нејзините главни компоненти се висока температура легури или висока температура легури + керамика и други материјали. Одличните својства на материјалот за обложување осигура дека бакар плоча може да работи со голема брзина цртање и вкупниот износ на челик се користат во исто време е значително подобрена, намалување на севкупните трошоци за работа на опремата корисник и зголемување на производството на уредот.

结晶 器 铜板 示意图                           结晶 器 铜板 涂层 对比 图

 

состојба на услуги: Температура на контактната површина со течен челик ≤500 ℃ слој процес: HVOF / претопување
Неуспехот на владата: Носете, пукнатини, корозија Слој материјал: Отпорни на абење легура
Барања за изведба: Отпорност на абење, отпорност на корозија, добра топлинска спроводливост индикатор живот: Подобри со 4-6 пати во споредба со електро-поцинковани Ni

ТБ

проширување
WhatsApp Онлајн Chat!