Profili i Kompanisë - Taier Heavy Industry Co., Ltd.
广告 图 2

Profili i kompanisë

pic19
për

E vendosur në Ma'anshan Kombëtare Zona e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik dhe si një nga kompanitë kryesore të botës në fushën e prodhimit të pajisjeve metalurgjike, Taier Heavy Industry Co, Ltd, u themelua në vitin 2001, me një kapital të regjistruar prej 449.35 milionë juan. Diploma Kompania në projektimin, zhvillimin, prodhimit, marketingut dhe shërbimit të bosht industriale universale, bashkim gear, brisk qethje, rrëshqitje pjatë, mandrinë, Compactor, bosht automobil-transmetimit, pjesë këmbimi të automobilave dhe kështu me radhë. Kompania u bë një kompani të listuara në vitin 2010, me kodin e aksioneve: 002.347.
Taier ka krijuar një zinxhir të vlerës industrisë metalurgjike nëpërmjet hapjes dhe ndarjen, dhe është e angazhuar për të bërë një të klasit botëror pajisje të përparuara prodhues, një kontraktues i përgjithshëm ofrues të shërbimit industria metalurgjike ciklit të plotë të jetës dhe një fabrikë çeliku provider inteligjente zgjidhje. Taier ka fituar besimin dhe bashkëpunimin e klientëve me aftësi të vazhdueshme-të zgjeruara inovacionit, si dhe të standardizuar, të shpejtë dhe fleksibël modelit të shërbimit.
 Aktualisht, Taier është bërë kompania nënkryetar i Kinës hekurit dhe çelikut Asociimit Metallurgical Equipment Branch, njësia nënkryetar i Shoqatës së Kinës Përgjithshëm Makineri Industrisë, njësi kryetar i degës bashkim transmetimit, njësia nënkryetar i pjesëve të themeleve të rënda China Heavy Machinery Industry Association degë, njësi president i Kinës hekurit dhe çelikut Shoqata e Industrisë. Ajo ka marrë dekorata e nivelit kombëtar qendër të teknologjisë ndërmarrje, një workstation kombëtare post-doktoraturës, dhe një pajisje metalurgjike remanufacturing workstation akademiku. Ajo ka krijuar një Qendër kombëtare Enterprise Teknologjia, Kombëtar Akademik Workstation dhe Metallurgical Equipment remanufacturing akademik Workstation, dhe ka marrë një markë e njohur kineze, patentë Excellence Award të Kinës, në nivel shtetëror kontratë-nderuar dhe ndërmarrje të kreditit, teknologji kombëtare modeli risi ndërmarrje, etj .
  Taier ka respektuar udhëheqës të teknologjisë dhe të themeluar një prodhimit, studim dhe mënyrën kërkimore e inovacionit të pavarur, me të ardhurat e shitjes vjetore prej 5% investuar në hulumtim dhe zhvillim; për të realizuar vlera të konsumatorëve, Taier ka krijuar modelin e shërbimit të marketingut 4S dhe të vënë një vlerë nëpër tërë procesin e menaxhimit të ciklit te jetes e produktit dhe shërbimit; respektohen për të ligët të menaxhimit, dhe e realizuar plotësisht dixhital menaxhimit, vizuale dhe të informacionit të të gjithë procesin për të siguruar klientët me produkte të cilësisë më të lartë dhe shërbimeve.
 Me menaxhimin e modelit të vlerës së krijimit, konkurrencës dhe zhvillimit, si thelbin e menaxhimit të ndërmarrjeve, Taier ka kryer konsumatorëve, zinxhirin e furnizimit, kompani, shpërndarjen vlerë punonjës për të realizuar ndarjen e vlerës dhe të zhvillimit të përbashkët. Taier përpiqet për të drejtuar përkushtimin e ekipit, sipërmarrjen, frymën e bashkëpunimit dhe teknologji të çojë industrisë dhe inovacionit të menaxhimit me vlerat e saj. Taier ka marrë pjesë aktive në aktivitetet e mirëqenies publike të Kinës Federatës Bamirësisë, Kryqit të Kuq të Kinës, etj me ndjenjë të fortë të misionit social.
Duke kërkuar në të ardhmen, në frymën e "për të menaxhuar ndërmarrje me saktësi dhe kujdes, për të arritur përsosmërinë", Taier vazhdimisht do të bëjë përparim dhe risi për të zhvilluar vetveten në "Taier International", "Century Taier".

Historia Zhvillimi

duke filluar nga
2000-2003

Rising
2004-2009

Udhëheqës të industrisë
2010-2013

Faqet Zhvillimi i
2014-tani

 • 2000
  2000
  Në vitin 2000, Maanshan Taier Heavy Industry është themeluar;
 • 2002
  2002
  Në vitin 2002, i pari bosht brendshme universal të përbashkët të vendosur për makinë kryesorë të makinës seamless tub mprehtë u dorëzuar (çelikut Baotou 180);
 • 2003
  2003
  Në vitin 2003, i pari i madh bashkim familje dhëmbët kurorëzua gear për kodrina ftohtë është dorëzuar (nr.2 Ftohtë Rolling Mill e Wuhan hekurit dhe çelikut (Group) Co, Ltd).
 • 2004
  2004
  Në vitin 2004, kompania u riemërua Anhui Taier Heavy Industry Co., Ltd .;
 • 2005
  2005
  Në vitin 2005, i pari në familje 1700 kodrina nxehtë i vazhdueshëm i Jigang u integruar në mënyrë të pavarur, Taier ndërmerr prodhimet e lokalizuara të rëndë bosht universal të përbashkët dhe bashkim (Ansteel merr rolin udhëheqës, me bashkëpunimin e CFHI, makineri Equipment Shanghai Co, Ltd );
 • 2007
  2007
  Në vitin 2007, kompania ka nënshkruar një marrëveshje strategjike bashkëpunimi me Kinën parë industritë e rënda (CFHI)
 • 2008
  2008
  Në vitin 2008, kompania ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi strategjik me Shougang Group
 • 2009
  2009
  Në vitin 2009, kompania ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi strategjik me Sinosteel Equipment & Engineering Co, Ltd
 • 2010
  2010
  Në vitin 2010, kompania u rendit dhe të bëhet lider në industrinë
 • 2010
  2010
  Në vitin 2010, kompania u miratua si një ndërmarrje të rëndësishme Hi-Tech e Programit pishtari Kinës.
 • 2012
  2012
  Në vitin 2012, fabrika e re e Taier është vënë zyrtarisht në përdorim;
 • 2012
  2012
  Në vitin 2012, kompania ka marrë "Medaljen Kombëtare të Punës 1 maj" e
 • 2013
  2013
  Në vitin 2013, kompania u riemërua si asnjë administrativ emër të ndërmarrjes ndarje: Taier Heavy Industry Co, LTD.
 • 2016
  2016
  Në vitin 2016, Taier Grupi është themeluar
 • 2018
  2018
  Në vitin 2018, qendra testi u dha "kualifikimi laboratorike kombëtare" (CNAS akreditimi laboratorike)
 • 2019
  2019
  Më 27 mars 2019, në fazën e parë të projektit të Anhui Taier Surface Inxhinieri Teknologjia Co, Ltd, është përfunduar dhe vënë në prodhim.
 • WhatsApp Online Chat!