page_banner

High-speed Wire Rod spirale Compactor

Full-automatike horizontale Wire Compactor

Full-automatike Pp / PET horizontale leukoplast Compactor

Full-automatike Steel strip Horizontal rripe Compactor

Full-automatike Vertical Wire Compactor

Horizontal Full-automatike Wire Compactor:

Ajo është përdorur kryesisht për automatike Lidhja e metalurgjike spirale teli me shpejtësi të lartë, mund të compress spirale varur në C-goditje dhe automatikisht të përfunduar dhe pako spirale me tela kravatë në të njëjtën kohë.

 

Parametrat Pajisje:

 

Numri i lidhjet

4

shtypur force

60-400KN

Madhësia tela kravatë

6.3-8mm

hapja efektive

4700mm

hapja minimale

620mm

material tela kravatë

Q195 , Q235

diameter spirale jashtme

Φ 1400mm

diameter spirale brendshme

Φ 850mm

Binding cikli

32s

pesha Coil

2200kg

gjatësia maksimale prej C-goditje

4300mm

Full-automatike Pp / PET Horizontal leukoplast Compactor:

Ajo është përdorur kryesisht për leukoplast automatik të çelik inox dhe produkte të tjera të ndjeshme për të zeroja sipërfaqe.

 

Parametrat Pajisje:

 

Numri i lidhjet

4

shtypur force

60-400KN

madhësia rrip

25mm , 32mm

hapja efektive

4700mm

hapja minimale

620mm

Trashësia rrip

1.2mm

diameter spirale jashtme

Φ 1400mm

diameter spirale brendshme

Φ 850mm

material rrip

PP / PET

pesha Coil

2200kg

gjatësia maksimale prej C-goditje

4300mm

 Binding cikli

32s

Full-automatike Steel strip Horizontal rripe Compactor:

Parametrat Pajisje:

 

Numri i lidhjet

4

shtypur force

60-400KN

madhësia rrip

32mm

hapja efektive

4700mm

hapja minimale

620mm

Trashësia rrip

0.8-1.0mm

diameter spirale jashtme

Φ 1400mm

diameter spirale brendshme

Φ 850mm

material rrip

çelik

pesha Coil

2200kg

gjatësia maksimale prej C-goditje

4300mm

Binding cikli

32s

Vertikale të plotë automatike Wire Compactor:

Ajo është përdorur kryesisht me sistemin vertikal transportit paletë dhe zë një sipërfaqe të vogël.

 

Parametrat Pajisje:

 

Numri i lidhjet

4

shtypur force

60-400KN

Madhësia tela kravatë

6.3-7mm

hapja efektive

3700mm

hapja minimale

550mm

material tela kravatë

Q195 , Q235 ;

diameter spirale jashtme

Φ 1250mm

diameter spirale brendshme

Φ 850mm

Binding cikli

35s

pesha Coil

2200kg

lartësia paletë

3300mm

zgjerim

Bar Bundling Machine

Single-track Bar Bundling Machine

Double-track Bar Bundling Machine

Double-track Aluminum Bar Bundling Machine

Single-track Bar Bundling Machine:

Ajo është përdorur për të lidhur tufa e shufra rrumbullakët, ri-bar, çeliku banesë dhe çeliku kënd.

Makinë bundling është instaluar në një pozicion të caktuar pranë tryezë rul, dhe bar pako kalon nëpërmjet sistemit të mbyllur pista teli kur kalon tabelën rul.

 

Features :

besueshmëri të lartë

Kreu patentuar kthesë dhe sistemi udhëzues

Patentuar nyjë shtytje poshtë 

Kontroll i plotë-automatike

 

Parametrat Pajisje:

 

Numri i përfundon

Single-era vetme-nyjë

shtrëngimi force 

9 KN

Madhësia tela kravatë

6.3-8 mm

Madhësia Bar pako

Φ150-550 mm;

tension Valve

24 V

Materialet teli Tie

Q195 tela çeliku, Q235;

diametër të brendshëm të pista teli

Φ700

fuqia motorike

11 KW

Binding cikli

Single dredha-dredha për 7 S

presioni hidraulike të sistemit

100 bar

Kapaciteti Pump

100 l / m

   

Double-track Bar Bundling Machine:

Ajo është përdorur për të lidhur tufa e shufra rrumbullakët, ri-bar, çeliku banesë dhe çeliku kënd.

Makinë bundling është instaluar në një pozicion të caktuar pranë tryezë rul, dhe bar pako kalon nëpërmjet sistemit të mbyllur pista teli kur kalon tabelën rul.

 

Features:

besueshmëri të lartë

Patentuar kokë të dyfishtë radha kthesë dhe sistemi udhëzues

Patentuar nyjë shtytje poshtë

Automatike të vetme dhe të dyfishtë dredha-dredha regjim kalimi

Kontroll i plotë-automatike

 

Parametrat Pajisje:

 

Numri i përfundon

Single dredha-dredha dhe nyjë të vetme apo të dyfishtë dredha-dredha dhe nyjë të vetme

shtrëngimi force

9KN

Madhësia tela kravatë

6.3-8mm

Madhësia Bar pako

Φ 150-450mm ; Φ 150-550mm ;

tension Valve

21V

material tela kravatë

Tel celiku

Q195 , Q235 ;

diametër të brendshëm Unaza e pista teli

Φ 700, Φ 900;

fuqia motorike

11KW

Binding cikli

7s vetme dredha-dredha;

10s dyfishtë dredha-dredha

presioni hidraulike të sistemit

100bar

Kapaciteti Pump

100L / m

besueshmëri të lartë

Double-udhë Aluminum Bar bundling Machine:

Ajo është përdorur kryesisht për bundling të plotë automatike të bar alumini dhe produkte të tjera të ndjeshme për të zeroja sipërfaqe.

 

Parametrat Pajisje:

 

Numri i përfundon

dredha-dredha të dyfishtë dhe të vetme nyjë

shtrëngimi force

9KN

Madhësia tela kravatë

6.3-8mm

Madhësia Bar pako

Φ 150-450mm ; Φ 150-550mm ;

tension Valve

21V

material tela kravatë

teli alumini

diametër të brendshëm Unaza e pista teli

Φ 700, Φ 900;

fuqia motorike

11KW

Binding cikli

10s dyfishtë dredha-dredha

presioni hidraulike të sistemit

100bar

Kapaciteti Pump

100L / m

zgjerim

H-Rreze makinë i lidhur

H-rreze lidhur makinë

H-rreze lidhur Machine:

Ajo është përdorur për të përfunduar bundling e tufa katrore

Makinë bundling është ngritur në një pozicion të caktuar në tryezë rul, dhe bundles bar kalojnë nëpër tavolinë rul dhe gjithashtu të kalojë nëpërmjet sistemit të mbyllur korsi e makinës bundling.

 

Features:

Orientimi patentuar të lartë, kompensuar për kokë kthesë këndi

Patentuar pikë uji udhëzues teli formë kravatë

Anti-zeroja marrëveshje rul

 

Parametrat Pajisje:

 

Numri i përfundon

dredha-dredha të vetme dhe vetëm nyjë

shtrëngimi force

9KN

Madhësia tela kravatë

6.3-8mm

Max. katror Madhësia pako

1000X1000mm ;

tension Valve

21V

material tela kravatë

Tel celiku

Q195 , Q235 ;

Hapja efektive e pista teli

1500X1300mm

fuqia motorike

11KW

Binding cikli

10s

presioni hidraulike të sistemit

100bar

Kapaciteti Pump

100L / m

zgjerim

Machine rripe

Full-automatike Machine periferik rripe

Full-automatike Machine Radial rripe

Gjysmë-automatike periferik rripe

Gjysmë-automatike radial rripe

Full-automatike periferik rripe Machine:

1) spirale Shirit periferik makine leukoplast - anësor leukoplast (kokë vetme / kokë dyfishtë)

● instaluar në dalje Coiler ose pozicionin ku drejtimi rrip spirale është e njëjtë si drejtim përcjellë

● E aplikueshme width rrip spirale: 550 ~ 2000mm

● E aplikueshme rrip spirale diametër jashtme: 900 ~ 2250mm

● Gjendja leukoplast: 1 ~ 3 copa / 1 ~ 5 këngë

2) spirale Shirit makine periferik leukoplast - leukoplast lartë 

● instaluar në linjën e transportit ku drejtimi spirale rrip është pingul me drejtimin përcjellë

● E aplikueshme width rrip spirale: 550 ~ 2000mm

● E aplikueshme rrip spirale diametër jashtme: 900 ~ 2250mm

● Gjendja leukoplast: 1 ~ 5 këngë

3) makine leukoplast produkt Long - leukoplast lartë

● Të përshtatshme për bundling online të seksioni çeliku, tub çeliku, bar, etj

● width në fuqi Stack: 150 ~ 550mm

● lartësia në fuqi Stack: 150 ~ 600mm

● Tailor bërë inxhinieri është në dispozicion.

Full-automatike Machine Radial rripe:

Instaluar në vijën e transportit ku drejtimi rrip spirale është i njëjtë si drejtimin përcjellë

Aplikueshme spirale width rrip: 550 ~ 1800mm

Aplikueshme rrip spirale diametër jashtme: 900 ~ 2000mm

Aplikueshme rrip spirale diametër të brendshëm:> 740mm

Leukoplast kusht: 1 shteg

Gjysmë-automatike periferik rripe Machine:

Instaluar në dalje Coiler ose pozicionin ku drejtimi rrip spirale është e njëjtë si drejtim përcjellë

Aplikueshme spirale width rrip: 950-2350mm

Aplikueshme rrip spirale diametër jashtme: 900-2650mm

Kushtet rripe: 1-5 pistë

Gjysmë-automatike radial rripe:

Instaluar në vijën e transportit ku drejtimi rrip spirale është i njëjtë si drejtimin përcjellë

Aplikueshme spirale width rrip: 550 ~ 1800mm

Aplikueshme rrip spirale diametër jashtme: 900 ~ 2000mm

Aplikueshme rrip spirale diametër të brendshëm:> 740mm

kushtet leukoplast 1 shteg 

zgjerim

Spray shënuar Machine

Single-grykë Spray shënuar Machine

Single-grykë Spray shënuar Machine:

Kontrolluar nga robots të avancuara, ajo vazhdimisht mund të shtypura shenjat në sipërfaqen e mbështjellje ftohtë-mbështjellë dhe hot-mbështjellë zhvesh dhe është paraqitur me stabilitet shumë të fortë mekanike dhe shtypje llak me shpejtësi të lartë.

Strip spirale të vetme-hundë spërkatje robot ka qenë përdorur gjerësisht në shumë mullinj çelikut për shumë vite, dhe ajo ka qenë e vërtetuar se ajo ka performancë shumë të qëndrueshme edhe në ambientin më të keq të punës.

Nën kontrollin e robot, të kombinuara me bojë të veçantë spërkatje hundë dhe mbrojtja e ngrohjes pajisje, të shënojë spërkatjeve mund të kryhet në sipërfaqen e mbështjellje ftohtë-mbështjellë dhe hot-mbështjellë zhvesh duke përdorur jo-toksike dhe jo-bllokuese bojë. Shenja spërkatje makinë mund të përdoret për të matur madhësinë e spirale çeliku, llak shenja në sipërfaqen e spirales zhvesh në formën e një vijë të drejtë ose një kurbë, dhe mund të përdoret gjithashtu për të llak një ose më shumë linja të shenjave në fundi fytyra e spirales kur është e nevojshme. 

 

Features:

shtypjen Full-automatike (shënuar)

operacion fleksibël me robota të avancuara

pa pagesë programueshëm

Aplikimi i jo-toksike, bojë jo-clogging

Bojë (ngjyrë) tregues të nivelit dhe të alarmit

Lehtë për të instaluar, të përshtatshme për linjat ekzistuese dhe të reja të prodhimit

Të ulët  kostot e mirëmbajtjes

 

 Parametrat Pajisje:

Koha për shtypjen llak e karaktereve

1.0 dytë / karakter

lartësia Character

50-100mm

ngjyrë Ink

e bardhë

Strip diametër spirale

Max. Φ2800mm

width spirale Strip

Max. 2200mm 

Rrip temperature spirale

750 ℃

zgjerim

Decoiler / Recoiler

decoiling

zmbrapsur

decoiling:

E vendosur në fund fillimit të linjës të prodhimit dhe përdoren për unwinding strip përdredhura.

 • Perdorimi i tipit krah mandrinos;
 • zgjerim mandrel dhe tkurrje e nxitur nga cilindri hidraulik rrotullues;
 • Me funksion të shtrirjes KPP;
 • Reducer është lubrifikuar me vaj hollë;

parametrat teknike të produktit:

 • Temperatura Operative: 0 ~ + 120 ℃
 • diameter rregullt jashtme e mandrinë: φ468, φ508, φ610, φ762
 • Rrip gjerësi: 2800 (max)
 • Cikli normal mirëmbajtjes: 180 ditë / Ora
 • zmbrapsur:

  E vendosur në fund të linjës të prodhimit rrip dhe përdoren për përmbylljen strip.

  • Perdorimi i tipit krah mandrinos;
  • zgjerim mandrel dhe tkurrje e nxitur nga cilindri hidraulik rrotullues;
  • EPC edge coiling rrafshët;
  • Reducer është lubrifikuar me vaj hollë;

  parametrat teknike të produktit:

 • Temperatura Operative: 0 ~ + 120 ℃
 • diameter rregullt jashtme e mandrinë: φ468, φ508, φ610, φ762
 • Rrip gjerësi: 2800 (max)
 • Cikli normal mirëmbajtjes: 180 ditë / Ora
 • zgjerim

  Compactor Pjese Kembimi

  Compactor Pjese Kembimi

  ab697e62lidhur kokë product002njësia Feed product003mjet fikse prerja
  product004Duke bllok për veshje kthesë product005mjet Luajtshme prerja product006Feed wheel
  product007Drive lidh duart product008gear dembel product009mjet Luajtshme fiksim
  product010bosht çuditshëm product011përplasje product012mjet fikse fiksim
  product013pjatë veshin product014bllok Valve product015kuvendi Drejt udhëzues
  zgjerim
  WhatsApp Online Chat!